Громади Вінниччини переймали досвід Європи у підтримці малого бізнесу

22 травня пройшов VIII Форум «Підтримка місцевого бізнесу в період коронавірусу. Муніципалітет Отен, Франція». До форуму долучилися керівники  Літинської, Хмільницької, Оратівської та Райгородської ОТГ Вінниччини.  

Щотижня такий онлайн-майданчик для дискусії та обміну досвідом  організовують спеціалісти  Програми «U-LEAD з Європою» в рамках  проекту «Солідарність мерів: управління муніципалітетом під час пандемії».

Тематика зустрічі  — проблематика підтримки місцевого бізнесу в час кризи. Про ефективні механізми та алгоритми підтримки малого бізнесу  розповіли пан Венсан Шове, голова муніципалітету Отен, регіон Бургундія-Франш-Конте (Франція), пан Владімір Прєбіліч, мер муніципалітету Кочев’є (Словенія).

Наприклад згідно законодавству Франції бюджет міста не отримує доходу від податків з прибутків бізнесу, податки акумулюються на регіональному рівні. У зв’язку з цим було прийнято рішення про використання всіх пільг оренди, плати за землю та місцевих зборів аби підтримати підприємництво на період пандемії. Також було створено онлайн-платформу «Купуй в Оттен» для стимулювання торгівлі та послуг онлайн.

А у Словенії були виділені субвенції для малих підприємців – близько 1 500 євро на одного за умови відсутності боргів за сплату муніципальних платежів.

Також на Вінниччині для підтримки підприємців переглянули ставки орендної плати, місцевих зборів, а також розвитку партнерства під час реалізації проектів розвитку.

Джерело