На Вінниччині амбулаторія працюватиме за рахунок сонячної енергії

На Вінниччині у Росошанській ОТГ вирішили застосувати електрогенератори для сільської амбулаторії, які будуть заряджатися від енергії сонця. У результаті чого можна буде і суттєво зекономити на електроенергії і заробити гроші зеленим тарифом.

Даний проект буде профінансований в рамках 17 обласного конкурсу територіальних громад.  Його вартість —  350 тисяч гривень, з них 60 тисяч надасть обласна рада, 90 тисяч — спонсори, 200 тисяч — бюджет громади.

Голова  Росошанської сільської ОТГ Володимир Сличук розповів, що вони вже давно хотіли, щоб сільська амбулаторія працювала на енергії сонця. Тим більше тоді буде можливість продавати електроенергію за зеленим тарифом. За їхніми підрахунками, вони будуть отримувати по 180 тисяч гривень. А це означає, що система окупить себе практично за 2 роки.

Обране електрообладнання має потужність 20 кіловатів. Це не перший досвід громади в будівництві сонячних електростанцій, тут вже працює сонячна електростанція площею 2.5 гектари та вартістю майже мільйон доларів США. Також триває будівництво  ще однієї сонячної електростанції, площа якої буде 2 га.

Джерело