На Вінниччині можна відвідати равликову ферму

Юні вінничани можуть відвідати цікаву екскурсію під Жмеринкою, а саме  ферму молюсків. Там розкажуть про равликів і їхню користь, яку вони приносять. Ферму відкрили подружжя жмеринчан більше двох років тому.

Власник ферми Андрій Клецко розповів, що ця ідея виникла у його дружини.  Наразі на території країни даний бізнес не є популярним.  Проте у Європіце часто сімейний бізнес. Їхня спеціалізація вирощування їстівного виноградного равлика сімейства HELICIDAE, роду Helix (Aspersa Maxima). Для цього вони підібрали необхідні умови, збудували теплицю, облаштували приміщення для репродукції, «пологовий» для маленьких равликів, а також купили спеціальний холодильник.

На даний момент на ділянці від 2 до 6 т равликів. Власник розповів, що вони продають їх партіями. Чим більша партія тим більша ціна, тому вони об’єднуються з іншими українськими фермерами.  

А дітям подобаються такі незвичні екскурсії. Під час відвідування «Равликової долини» можна спробувати незвичні страви. Дружина Андрія – Валентина, розповідає, що найкраще равлик смакує з підсушеним білим хлібом та білим вином. Також відвідувачам пропонують скуштувати канапки з ікрою та маринованих равликів. Формат весняних екскурсій  трішки зміниться, адже в полі равликів немає, тільки в теплиці.

Джерело