На Вінниччині рейдери зазіхнули на 70 га паїв з соняшником

На Вінниччині розгорівся конфлікт між двома господарствами та власниками паїв — орендодавців.

Фермер Геннадій Муравель засіяв земельні ділянки соняшником загальною площею більше ніж 70 га. Напередодні збору урожаю на земельні ділянки почали приходити невідомі люди з поліцейським і ставити свої претензії на вирощений врожай.

 На думку аграрія таким чином фірма-конкурент, що належить місцевому господарнику Євгенію Самодію готується до рейдерського захоплення вже орендованих земель.

Також він переконаний, що фірма-конкурент запропонувала власникам паїв набагато вигідніші умови оренди. Нещодавно пайовики масово почали перереєстровувати свої землі в односторонньому порядку без відома орендаря на користь фірми-конкурента.

Наразі триває перевірка можливої підробки договорів про оренду та причетності представника поліції до протизаконної діяльності.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 ККУ (підробка документів). Станом на сьогодні перевіряється законність укладання договорів власників паїв з іншим орендарем. За результатами попередньою перевірки фактів підробки даних договорів не було виявлено. Однак було призначено додаткові експертизи, результати яких поки ще невідомі.

Джерело