На Вінниччині стрімко зростає кількість безробітних

14 травня відбулося засідання обласного оперативного штабу, де особливу увагу приділили питанню роботи служби зайнятості в умовах карантину та ситуацію на ринку праці Вінниччини.

Наразі чітко прослідковується тенденція зростання кількості вінничан, зареєстрованих по безробіттю. Загалом за час карантину офіційно кількість  безробітних в області збільшилася на 20 %. Станом на 14 травня в області зареєстровано 26 тисяч безробітних громадян.

Однак варто зазначити, порівнюючи з показником по Україні, який збільшився практично на 44%, то результат області не є  таким критичним.

Служба зайнятості працює у штатному режимі. Адже саме зараз громадянам дуже важливо швидко та оперативно допомогти в оформлені допомоги по безробіттю. Також за час карантину в області на 50% зменшилась кількість роботодавців. Порівнюючи з 2019 роком, число вакансій менше на 35%. Проте ситуація покращується, тому що на початку карантину їх було на 50% менше.

Безробітнім по-можливості пропонують роботу, проте у службі не можуть застосувати санкцій за відмову. Однак люди зацікавлені працювати, адже допомога по безробіттю в середньому складає 3 800 грн., а в половині вакансій зарплата пропонується до 8 000 грн.

Джерело