На Вінниччині виготовлятимуть камери для зберігання вакцин проти COVID-19

На Вінниччині працює завод під назвою «Грін Кул», який спеціалізується на виробництві холодильного обладнання, має необхідні потужності і можливості, щоб випускати установки з дотриманням ультранизьких температур.

На даному заводі виготовляють і спеціальні морозильні камери із наднизькою температурою. Саме у таких камерах можуть зберігатися вакцини від COVID-19.

Весь світ готується до отримання таких вакцин. Один із світових виробників повідомив, що його препарат повинен зберігатись при температурі щонайменше мінус 70 С0(Pfizer-BioNTech), інша може зберігатись від 2 градусів до -20 (Moderna).  

Згідно із прогнозами вакцину Україна можливо отримає у першому півріччі поточного року. Однак до цього моменту необхідно бути готовими. Адже, як зазначалося вище,  для транспортування і зберігання препарату необхідно забезпечити відповідні умови.

 «Морозильне обладнання розраховане на глибоку заморозку – мінус 70-80 градусів за Цельсієм. Воно потребує додаткових елементів не тільки для зберігання вакцини, а й контролю за її зберіганням. Відповідно, це обладнання вищого класу якості, і саме тому вже зараз наше підприємство сертифікує це медичне обладнання. Я думаю, що до кінця року ми отримаємо такий сертифікат і вже повним ходом приступимо до розробки такої лінійки низькотемпературних скринь саме для зберігання вакцин», — розповів Валентин Коваленко директор підприємства.

Джерело