Організаторам фінансової піраміди які були затримані на Вінниччині обирають запобіжний захід

Нещодавно на Вінниччині та ще і двох областях були проведені обшуки спецпризначенцями СБУ у офісах організаторів фінансової піраміди та їх співучасників, яким було оголошено підозру. Про це йдеться на  сайті Офісу Генерального прокурора.

За час існування злочинної схеми організатори з метою легалізації коштів придбали один з островів Дніпровського каскаду з об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тис доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно, орієнтовною вартістю понад 250 млн доларів США.

Злочинна схема полягала у тому, що її учасники збирали грошові кошти в громадян, у тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, з метою нібито інвестування в нефінансову установу для отримання надвідсотків. Якими вони в подальшому заволодівали у шахрайський спосіб.

Під час проведення 48 48 обшуків в Київській, Вінницькій областях та в м. Одеса, було вилучено комп’ютерну та мобільну техніку, подарункові сертифікати, документи щодо діяльності проекту, а також інші предмети та речі, які мають доказове значення.

Зловмисникам інкримінують порушення за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 КК України. До організації фінансової піраміди були причетні понад 20 осіб та задіяні більше 100 підконтрольних юридичних осіб.

Напередодні повідомлялося, що у Вінницькій області спецпризначенці СБУ заблокували діяльність фінансової піраміди. Судячи з фото, опублікованих СБУ та інформацію про фінансову піраміду, швидше за все, йдеться про бізнес-проект B2B Jewelry.

Джерело