Територіальна громада Вінниччині бореться за самостійність

Звернення сільської голови Оксани Шевчук щодо того, що жителі  проти приєднання їх громади до Барської. Сільрада вирішила готувати позов до суду.

Сільська голова зазначила, що наразі рішення про приєднання до Барської ОТГ можна трактувати як знехтування думкою виборців уже створеної Войнашівської ОТГ.  

 У зверненні було вказано те, що згідно ЗУ«Про добровільне об’єднання територіальних громад» та розпорядження КМУ від 05 лютого 2020 р. №91-р «Про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад» Войнашівська ОТГ була визнана спроможною. 

Проте вже 6 травня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територіальних громад Вінницької області, у склад якого не увійшла Войнашвська ОТГ.  Також вони вказали про допущені грубі порушення чинної Методики формування територій громад та Рекомендацій щодо визначення спроможності громад.

Наприкінці вони заявили: «Громада Войнашівки Барського району обіцяє вдатися до радикальних дій, якщо нас не буде почуто На даний час готуються документи для подання до суду спільно з іншими громадами, які не ввійшли до перспективного плану».

Джерело