У Центральному парку Вінниці планують збудувати готельно-ресторанний комплекс

Цьогоріч у Вінниці обговорювали можливість створення «Багатофункціонального комплексу за адресою вулиця Магістратська» у Центральному парку Вінниці. Проти будівництва готельно-ресторанного комплексу виступив Центр «ДІЙ!-Вінниця», який запропонував залишити Центральний парк у користуванні вінничан, як місце відпочинку.

Проект реконструкції Центрального парку Вінниці ще у 2012 році виграв на міжнародному  архітектурному конкурсі .  Даним проектом було передбачено облаштування парковки та господарського двору.

Згідно із презентацією проекту  комплексу «NEW», який хочуть збудувати біля парку, то стає зрозуміло, що на місці атракціонів хочуть облаштувати зону парковки. Варто зазначити, що вона не є частиною майбутнього комплексу.

Відповідно до Генерального плану міста, за межі парку винесена «луна-паркова» ділянка, господарський двір з майстернею атракціонів та платна автостоянка.

5 років тому мав бути розроблений проект передачі у постійне користування комунальної ділянки з призначенням будівництва та обслуговування рекреаційних об’єктів по вул. Хлібна,1. Площа даної ділянки сягає близько 30,6911 га.

Якщо переглянути історію парку, то стане відомо, що у 1977 році його було визнано  пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Згідно із діючим законодавством такі природно-охоронні об’єкти мають бути позначені межовими охоронними  знаками  природно-заповідного фонду.

Щодо долі ресторану «Імперіал», який знаходиться поряд з майбутнім готельним комплексом, його планують віддати інвестору. На початку року відповідні зміни  міські депутати  внесли до «Переліку об’єктів інвестування, по яких інвестор визначається шляхом проведення конкурсу». До переліку додали  нежитлову будівлю (літ. Е) за адресою Хлібна,1  та нежитлові будівлі комплексу літ. Б,В,Г,Д та огорожу за адресою Оводова,1 (Маєток Кумбари). По даній вулиці до переліку об’єктів комунальної власності потрапило близько 10 будинків.

Відтак інвестор отримає у своє розпорядження ресторан  «Імперіал» та кафе «Пікова дама». Наразі дані будівлі не функціонують та є в дуже занедбаному стані. Поки що цю будівлю  використовують для зберігання експонатів «Міні-Вінниці»,  які потребували реконструкції. 

На даний момент конкурс на право реалізації інвестпроектів по Хлібній,1 та Оводова,1, не проводився.

Джерело