Весна активізувала на Вінниччині роботу чорних археологів

Дуже часто на інтернет-аукціонах представлені предмети історико-культурної спадщини, в тому числі розкопані, так «званими» чорними археологами.

Так недавно на Інтернет-аукціоні «Віоліті» за 82 400 грн. був проданий срібний ритон із скіфського городища на Вінниччині. Як сказав Михайло Потупчик, завідувач сектором охорони культурної спадщини Вінницької ОДА, весна пора активізації «чорних копачів», і це проблема не тільки Вінниччини, чи України в цілому, а й країн Західної Європи.

Посадовець зазначив, що законодавство України забороняє пошукові роботи на пам’ятках археології та у місцях ведення бойових дій і поховань загиблих. Однак порушення відбуваються постійно, шкода наноситься величезна!

М. Потупчик навів приклади останніх пограбувань історичних та культурних пам’яток «чорними копачами»  — грабунки курганів у Бершадському районі; — плюндрування старовинних поховань у Іллінецькому, Оратівському, Ямпільському, Тростянецькому районах.

За його словами вони полюють за старовинною зброєю, ножами, за виробами з дорогих металів, прикрасами, нагородами, елементами обмундирування. А решта їх не цікавить.

На думку М.Потупчака, питання боротьби з «чорними копачами» має стати пріоритетним в роботі органів самоврядування ОТГ і правоохоронних органів.

Джерело