Вінничани і карантин

По різному жителі міста Вінниці сприймають карантин, введений з метою запобіганню поширенню небезпечної інфекції – корона вірусу.

Карантинні заходи кардинально змінили спосіб життя містян. І по різному люди сприймають перебування в самоізоляції.

На думку вінницького психолога практика Тетяни Нікіфорової вже перші тижні карантину показали ряд негативних тенденцій, які спостерігаються. Для одних людей карантин  і самоізоляція формують особливо небезпечні з точки зору психічного здоров’я внутрішній неспокій і тривогу, страх і зневіру в сприятливий вихід з цієї ситуації. Ускладнює ситуацію ще й постійний перегляд таких новин в соцмережах, породжує паніку. Психолог радить обмежити перегляд новин, і інформацію брати з надійних джерел, а найголовніше старатися жити звичним життя в умовах самоізоляції, приділяти увагу відпочинку, рідним, улюбленому заняттю. І розуміти, що ми не можемо змінити кардинально ситуацію, але маємо дотримуватися санітарних вимог і захисних заходів.

Щодо іншої категорії людей, яких в місті багато, в сонячні дні, що гуляють в парках, на пікніках, родинами влаштовували походи в супермаркети, карантин для них, як  додаткова відпустка і канікули. То на думку психолога вони мають перестати бути самовпевненими і ігнорувати рекомендації, неможливо все втримати під контролем, краще необхідно подбати про себе і рідних в умовах самоізоляції і дотримування усіх рекомендацій медиків. І найголовніше пам’ятати, що від нас насправді залежить багато.