Вінничани можуть отримати матеріальну допомогу. Де її знайти?

На виплату матеріальної допомоги вінничанам, які потрапили у складні життєві обставини, у бюджеті Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік передбачено 12 000 000 гривень. З них більша сума спрямовується у Департамент соціальної політики ВМР, менша — в депутатські фонди.

У рішенні Вінницької міської ради від 24.12.2020 №52 Про бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік  йдеться про те, що в депутатські фонди надійшло 1 620 000 гривень. Ці кошти можуть бути виплачені громадянам за пропозиціями депутатів міської ради. У розпорядженні кожного із депутатів не більше 30 000 гривень.

Тоді як основною сумою у розмірі  10 380 000 гривень розпоряджається виконавчий комітет Вінницької міської ради. Ці кошти розподіляються між вінничанами згідно прийнятих комітетом рішень, а також за пропозиціями депутатів.

Проте якими пріоритетами керується місцева влада, коли обирає громадян, які отримають матеріальну допомогу – невідомо. Тому що з невідомих причини до цього числа громадян потрапив колишній бізнес-партнер власника одного із найбільших забудовників Вінниці — концерну «Поділля». Калінаічев Борис Миколайович також був тісно пов’язаний із Качанівським цегельним заводом. Про це зазначено в рішенні від 23.12.2020 р. № 2811 Про надання матеріальної грошової допомоги жителям Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.  Калінаічев Борис отримав матеріальну допомогу в розмірі 61 400 гривень. Поки вінничани не використовують своє законне право на матеріальну допомогу, виконавчий комітет міськради самостійно вирішує кому їм вигідніше надати допомогу.

Джерело