Вінницька влада розпродає пам’ятки культурної та історичної спадщини

Вінницька влада знову хоче «підзаробити» на розпродажі комунальної власності. І це у такий складний період для жителів Вінниці та бізнесу. Проте цього разу вони вже дійшли до історичної культурної спадщини. Повідомляє «Вінницька агенція журналістських розслідувань».

24 березня рішенням виконавчого комітету ВМР №713 затверджено проект рішення «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації».

Вже вдруге до списку потрапляє адміністративна будівля з підвалом площею 364,4 м2 по вулиці Монастирська,1. Першого разу її не вдалося продати. У підвалі будівлі знайшли 13-метровий підземний хід , який може бути частиною старовинних ходів, що ведуть від середньовічного комплексу єзуїтського монастиря. Саме тому у активістів виникла ідея створення музею «Підземна Вінниця». Проте підтримка даного проекту місцевою владою залишається під сумнівом.

Адже ще раніше журналісти вже зверталися до влади з проханням надати список вільних приміщень, які можна було б використати  як притулок для безхатьків. Чиновники заявили, що наразі таких немає.

Журналісти розцінюють дії  мерії як злочин, відповідно до ст. 298 ККУ — умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток — об’єктів  культурної спадщини.

Джерело