Як продати земельний пай, що в оренді — роз’яснюють у Вінницькій ОДА

Фахівцями Міністерства юстиції і Міністерства аграрної політики і продовольства підготували алгоритм, як має діяти власник земельного паю, який виявив бажання його продати, але земля перебуває в оренді,  — розповідають на офіційному сайті Вінницької облдержадміністрації.

У повідомленні йдеться, що хоча кожен власник земельного паю отримав право вільно розпоряджатися ним, законодавець виставив певні обмеження. Вони стосуються процедури продажу земель сільгосппризначення, які надані в оренду іншим користувачам.

Ля того щоб продати земельний пай, який перебуває в оренді, власник має за два місяці до нотаріуса подати заяву про намір продати земельний пай і проект договору купівлі-продажу.

Далі вже йде робота нотаріуса: реєстрація заяви  у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, повідомлення орендаря про Ваш намір продати земельний пай.

Слід пам’ятати, що орендар має переважне право на придбання орендованої землі,  ігнорування якого може привести до скасування договору купівлі-продажу. Тільки після відмови орендаря  можна продати пай іншій особі.

Джерело